OTO HABER

2020 Yılının En Değerli Otomobil Markası Belli Oldu

BrandZ tarafından her sene gerçekleştirilen ve paylaşılan en değerli 100 küresel marka raporunda, otomobil sektörünün en değerlileri bu sene için de yayınlandı. BrandZ’nin sıralamasına göre 2020 yılının en değerli otomobil markası ülkemizde de yoğun şekilde kullanılan Toyota oldu.

Toyota, geçtiğimiz sene de bu listede en tepede kendine yer bulmuştu. Otomobil devi bu sene de tüm markaları geride bıraktı ve zirvedeki yerini korumaya devam etti. Raporda yer alan verilere göre, Toyota’nın 2019 yılında 29 bin 151 milyar dolar olan marka değeri, 2020 yılı itibariyle 28 bin 388 milyar dolar olmuş durumda.

BrandZ’nin yayınladığı bu rapor 2006 yılından beri düzenli olarak önümüze gelmektedir. 2006’dan beri 15 kez yayımlanan raporda Toyota, kendi sektöründe 13. kez birincilik koltuğunda yer aldı. Yine rapor tarafından sunulan verilere göre otomotiv sektöründe birinci olan Toyota, tüm markaların yer aldığı listede için 48. olmayı başardı.

Dünyanın en büyük marka değeri oluşturma platformu olarak belirtilen BrandZ, markalar üzerinde çeşitli araştırmalar yaparak bu sonuçları rapor olarak paylaşmaktadır. Platform, günümüz tüketicilerinin yaşam tarzları ile birlikte bu yaşam tarzlarına entegre olmuş markalar üzerinde farklı şekillerde değerlendirmeler yapmaktadır.

BrandZ, yaptığı araştırmalar ile 20 yıl boyunca dünya çapında 3,7 milyondan fazla tüketiciyle beraber çalışarak çeşitli analizler yaptı. Her şirket için ayrı ayrı oluşturulan finansal analizler ve iş performansları raporu değerlendirilerek daha kapsamlı raporlar ortaya koyuldu. İşte bu raporlardan biri de en değerli otomobil markalarının belirlendiği listedir.

Söz konusu bu raporda, Toyota’nın hibrit ürünler ve hidrojen yakıt hücreli araçlar üzerinde yaptığı çalışmaların ve yeniliklerin meyvesinin alındığını görüyoruz. Şirket 1997 yılından beri yaklaşık 16 milyon adet hibrit otomobil satarak önemli bir başarı elde etti. Bu teknolojileri her geçen sene daha da geliştirmek için sıkı bir şekilde çalışıyorlar.

“2020 Yılının En Değerli Otomobil Markası” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir