TEKNOLOJİ

Apple iPhone SE 3 Modelinin Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı

Apple, geçtiğimiz sene uygun fiyatlı olan iPhone SE (2020) modelini piyasaya sürdü. Şimdi ise yaklaşan Apple iPhone SE 3 modelinin konsept tasarımları şekillenmeye başladı. Ayrıca söylentilere göre birkaç ay içerisinde Apple’ın üçüncü nesil iPhone SE modelini tanıttığını görebiliriz. Ortaya çıkan konsept tasarım görüntülerinin detaylarını ise bu yazımızda anlatacağız.

Eğer bu cihaz tanıtılacak ise muhtemelen Nisan 2021 tarihi için bir tanıtım etkinliği belirlenecektir. Ayrıca şimdi, konsept tasarımlar ile birlikte cihazın nasıl bir görünüme sahip olabileceği konusunda birtakım fikirler elde edebiliyoruz. Şimdilik resmi bir görüntü görülmedi. Ancak iPhone SE’nin AirPods Pro ile birlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Ortaya çıkan konsept tasarımlar, yaklaşan modelin iPhone 12 Mini’ye benzer bir tasarıma sahip olabileceğini gösteriyor. Arka bölümde muhtemelen tek kamera olacak. Bununla birlikte ön tarafta bir çentik yer almayacak. Apple muhtemelen çentik yerine ortalanmış kamera deliğini bu cihazda kullanacak.

Böylece kullanıcılar daha iyi bir ekran deneyimine kavuşmuş olacak.Daha önceden ortaya çıkan iPad Mini 6 sızıntısı, Apple’ın kamera deliği stiline geçiş yapabileceğine işaret ediyor. Ek olarak iPhone SE 3 modelinde, güç düğmesine entegre edilmiş bir parmak izi tarayıcısı da yer alabilir.

Konsept görseller, cihazın ekran boyutu hakkında da bazı fikirler veriyor. Bununla birlikte söylentilere göre mevcut iPhone SE’den daha büyük bir ekran göreceğiz. Ayrıca görünüşe göre yaklaşan modelde 5,4 inç boyutunda bir OLED ekran yer alacak. Tüm bunlar bir iddiadan ibaret. Bu nedenle Apple tarafından resmi özellikler paylaşılana kadar beklemekten başka bir çaremiz yok.

“Apple iPhone SE 3 Modelinin Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir