TEKNOLOJİ

EMUI 11 Sürümü, Eylül Ayındaki Huawei Geliştirici Konferansında Tanıtılacak

Huawei, bu yılki geliştiriciler konferansını 10-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek. Bugün itibariyle duyuru yapan şirket, etkinliğe katılmak isteyen geliştiriciler için biletlerin birkaç saat içerisinde satışa çıkacağını belirtti. Aynı zamanda bu etkinlikte ne tür yeni ürünler beklememiz gerektiğine dair daha fazla ayrıntı ortaya çıktı. EMUI 11 sürümü de bu tarihlerde karşımıza çıkıyor olacak.

Huawei’nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, EMUI ve HarmonyOS işletim sistemlerinin yeni sürümleri açıklanacak. Bu yeni sürümlerin ise sırasıyla EMUI 11 ve HarmonyOS 2.0 şeklinde olduğu söyleniyor. Bununla birlikte HMS Core 5.0 için de yeni kitler duyurulacak.

Huawei, sadece birkaç gün önce şirketin yeni Huawei AR mtoru ile çalışan artırılmış gerçeklik uygulamalarını geliştirmek istediklerini açıkladı. Aynı zamanda Kirin yonga setlerinden güç alan cihazlara daha iyi bir şekilde 3 boyutlu oluşturma özellikleri kazandıracak Huawei Bilgisayar Grafik Setini de duyurdu. Duyurulan diğer kitler ise Ses Kiti, Görüntü Kiti, Video Kiti ve Hızlandırma Kiti olarak sıralanmaktadır.

HarmonyOS 2.0 sürümlü işletim sisteminin akıllı saatler ve arabalar da dahil olmak üzere birçok farklı ürüne destek sunması beklenmektedir. EMUI 11 sürümün Huawei’nin akıllı telefon ve tablet modellerine hangi yeni özellikler sunacağını görmek ise pek çok Huawei kullanıcısını heyecanlandırıyordur.

“EMUI 11 Sürümü, Eylül Ayındaki Huawei Geliştirici Konferansında Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir