TEKNOLOJİ

Foxconn Hindistan’da iPhone 11 Üretimine Başladı

Foxconn, Hindistan’daki Chennai fabrikasında Apple’ın iPhone 11 modelinin üretimine başladı. Bu konu hakkında ortaya çıkan bilgiler Apple’ın ülkedeki sayısız yerel satış noktası ve anlaşma yaptığı markalar tarafından onaylandı ve doğrulandı. Bu üretim doğrultusunda üretilen ilk iPhone 11 modellerini Hindistan’daki yerel perakende satıcıları satın alabilecek.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçmişte Wiston aracılığıyla ilk nesil SE modelinin yanı sıra iPhone 6s ve iPhone 7 serisini Hindistan’da üretmişti. Apple’ın gerçekleştirdiği bu davranış Hindistan pazarında daha rekabetçi fiyatlandırmalar ile kullanıcıların karşısına çıkabilmesini sağlayacak.

Apple, Hindistan’da üretilen iPhone 11 modelini ülke dışında üretip Hindistan’a getirdiği modellere kıyasla çok daha uygun bir fiyat etiketi ile satabilecek. Bu durum Apple’ın Hindistan dışındaki fabrikalardan getirdiği telefonlara ödemek zorunda kaldığı %20 ithalat vergisinin önüne geçmiş olacak. Bu nedenle Apple Hindistan pazarında rekabetçi bir marka haline gelebilecek.

Apple’ın iPhone 11 modelini yerel tüketicilere yerel fabrikalarda üreterek uygun fiyattan sunması şüphesiz Hindistan’daki akıllı telefon kullanıcılarını sevindirecektir. Bu durum ülkede Apple’ın daha kolay ulaşılabilen modeller sunabilmesinin önünü açacak. Bunun yanı sıra Foxconn, Çin dışındaki iPhone üretim tesislerini daha fazla merkezileştirmek için Hindistan’daki üretim tesislerine 1 milyar dolardan daha fazla yatırım yapmayı hedeflemektedir.

Apple iPhone 11 Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6,1 inç Liquid Retina, 1792 x 828 piksel, 326 ppi
  • İşlemci: A13 işlemci
  • RAM: 4 GB
  • Hafıza: 64 GB, 128 GB, 512 GB
  • Arka Kamera: 12 MP geniş açılı ve 12 MP 120 derece ultra geniş açılı çift kamera
  • Ön Kamera: 12 MP ve FaceID için TrueDepth sensörleri
  • Batarya: 3.110 mAh, kablosuz şarj, 28 saat kullanım süresi
  • Bağlantı: Lightning şarj ve veri aktarımı, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, 4G LTE
  • Renkler: Yeşil, mor, beyaz, siyah, sarı, kırmızı (Product RED)

“Foxconn Hindistan’da iPhone 11 Üretimine Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir