TEKNOLOJİ

HarmonyOS, Bu Yıl 300 Milyon Akıllı Cihaza Ulaşacak

Bildiğiniz gibi Huawei, ABD tarafından çeşitli kısıtlamalara maruz bırakıldı. Bu kısıtlamalar nedeniyle Google, Huawei için mobil hizmetler desteğini kesti. Bundan dolayı Huawei, Google Play Servislerini yeni nesil akıllı telefonlarında kullanamadı. Bu durumdan rahatsız olan şirket HarmonyOS ismiyle kendi işletim sistemini geliştirdi. Bununla birlikte HarmonyOS işletim sisteminin bu yıl 300 milyon cihaza ulaşacağı söyleniyor.

Huawei, kendi ekosistemi için son zamanlarda çok yatırım yapmaktadır. Buna ek olarak bu kısıtlamaların üstesinden gelmek için şirketin yeni ekosistemi geleceğidir. Dolayısıyla yeni işletim sistemi konusunda geliştirmelere devam ediyor. Bununla birlikte Huawei, işletim sistemi hakkında yeni bir bilgi güncellemesi yaptı.

Huawei, HarmonyOS işletim sistemini çalıştıran 20 donanım satıcısı ve 280 yazılım geliştirme şirketi ile iş birliği içerisinde olduklarını belirtti. Ayrıca Çinli şirketin, HarmonyOS kullanan 300 milyon cihaza ulaşacaklarını açıkladı. Aynı zamanda Huawei, bu cihazlardan 100 milyonunun direkt olarak kutusundan bu işletim sistemi ile çıkmasını hedeflemektedir.

Üst düzey Huawei yöneticisi Wang Chenglu, işletim sisteminin yalnızca akıllı telefonlar ve TV’ler ile sınırlı olmayacağını belirtiyor. HarmonyOS aynı zamanda daha farklı cihaz gruplarında da tercih edilen bir işletim sistemi olarak tasarlanmıştır. Ayrıca üst düzey yönetici, işletim sisteminin doğası gereği evrensel bir yapıya sahip olduğunu belirtmektedir.

Bunlara ek olarak Huawei, bazı mevcut telefon modellerinin HarmonyOS’a geçmeye uygun olacağını zaten doğrulamıştı. Ancak Çinli şirket henüz bu geçiş için bir yol haritası paylaşmadı. Bu konuda bir yol hartası veya yeni bir bilgi paylaşıldığı zaman sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“HarmonyOS, Bu Yıl 300 Milyon Akıllı Cihaza Ulaşacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir