TEKNOLOJİ

Huawei Mate 40 Pro Modelinin Tasarım Detayları Sızdırıldı

Huawei Mate 40 Pro modelinin ekran koruyucusu dün ortaya çıkmış ve kavisli ekran tasarımını ortaya koymuştu. Ancak bu ekran koruyucusunda herhangi bir kamera alanı veya çentik girintisi bulunmuyordu. Şimdi ise Huawei Mate 40 Pro’nun tüm tasarım ayrıntılarını ortaya koyan render görüntüleri sızdırıldı.

Telefonun render görüntülerine baktığımız zaman kavisli ekranda iki ön kamera ev sahipliği yapan geniş bir kamera deliği olduğu açıkça görülüyor. Bununla beraber cihazın üst bölümünde en az iki adet sensör bulunuyor. Bu sensörlerden birinin kızılötesi sensör olduğunu bilsek de ikinci sensörün ne olduğu henüz belli değil.

Huawei Mate 40 Pro’nun arka bölümüne baktığımız zaman tüm arka kameraları bünyesinde barındıran dairesel bir arka kamera modülü karşımıza çıkıyor. Geçen sene tanıtılan Mate 30 Pro modelinden farklı olarak bu sefer yan bölümde güç tuşunun üstünde fiziksel ses tuşlarını da görüyoruz. Yani Huawei bu model ile yakın zamanda geçiş yaptığı dokunmatik çözümden fiziksel çözüme geri dönüş yapıyor.

Huawei’nin yeni amiral gemisi modelinde kavisli ekranlar görmemiz büyük bir sürpriz değil. Ancak bu kavisli ekranın oldukça ince çerçeveler ile karşımıza çıkmış olması gerçek etkileyici bir sonuç. Üst bölümde ve alt bölümde ince bir siyah şerit olsa bile bu çerçevelerin pratikte olumsuz bir yanı olmadığı ve hatta hiç rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra Huawei’nin yeni modeli Google uygulamalarından ve servislerinden yoksun olarak gelecek. Huawei bunun yerine kendi geliştirmiş olduğu HMS adı verilen Huawei Mobil Servisleri ön yüklü olarak bu cihazları gönderecek. Google’ın servisleri kadar stabil olmasa bile Huawei bu konuda oldukça azimli davranıyor ve her geçen gün daha iyi bir sistem ortaya koyuyor.

“Huawei Mate 40 Pro Modelinin Tasarım Detayları Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir