TEKNOLOJİ

Huawei Mate 40 Serisi, 66W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir

Huawei, bu hafta EMUI 11 ara yüz sürümü ile birlikte Hongmeng OS işletim sistemlini tanıttı. Huawei Geliştiricisi Konferansı etkinliğinde yaklaşan Mate 40 serisi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Yeni bir EMUI 11 tanıtım posteri yakın zamanda ortaya çıktı ve bu posterdeki bir detay ilgi çekti. Bu detaya göre Huawei Mate 40 serisi modelleri, 66W hızlı şarj desteğine sahip olabilir.

Daha önceden yayınlanan raporlara göre Huawei Mate 40 serisinde Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro+ modelleri yer alacak. Şirketin yaklaşan amiral gemisi serisindeki bu üç modelde de delikli ekran kullanılacak. Arka tasarımda ise bu seride Mate 30 serisindeki gibi halka kamera tasarımı kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Bunun yanı sıra Mate 40 serisindeki modeller Huawei’nin birkaç gün önce tanıttığı EMUI 11 sürümü ile birlikte kutudan çıkacak. EMUI 11, her zaman açık ekran özelliğini daha da gelişmiş bir şekilde sunuyor. Bununla birlikte çoklu uygulama konusunda da pek çok iyileştirme bulunuyor. Huawei, yeni ara yüz sürümünde animasyonları da daha akıcı bir şekilde yenilemiş durumda.

EMUI 11, GPU Turbo özelliğini daha efektif bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyacak. Tek elle kullanım modu, hareket kontrolleri, dosya paylaşımı, güvenlik ve uçuş modu özelliklerinde yenilikler sunacak. Tüm bu özelliklerin şirketin yaklaşan amiral gemisi serisindeki modeller ile daha etkileyici sonuçlar sunuyor olacak.

Huawei Mate 40 serisi, Kirin 9000 amiral gemisi yonga seti ile birlikte gelecek. Bu yonga seti, ABD yasağı nedeniyle Huawei Kirin’in son amiral gemisi çiği olabilir. Mate 40 serisinin Ekim ayında piyasaya sürüleceğine dair bazı spekülasyonlar mevcut ancak bu tarihin şirket tarafından onaylanmadığını söylememiz gerekiyor. Yeni modeller ile ilgili yeni bilgiler geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Huawei Mate 40 Serisi, 66W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir