TEKNOLOJİ

Huawei P50 Pro+ Modelinin Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

OneLeaks tarafından birkaç hafta önce Huawei P50 ve P50 Pro modellerinin üç boyutlu render görüntüleri yayınlanmıştı. Bununla birlikte yayınlanan görüntülerde cihazların arkasındaki büyük iki daireden oluşan kamera modülü dikkatimizi çekmişti. Ancak bu kamera bölümünde ne yazık ki kamera sensörlerinin çizimi yer almıyordu. Şimdi ise yaklaşan Huawei P50 Pro+ modelinin render görüntüleri ortaya çıktı.

P50 Pro+ modeli için ortaya çıkan render görüntüleri HoiINDI tarafından yayınlanmaktadır. Ayrıca bu sefer arkadaki kamera modülü içerisinde yer alacak olan kamera sensörlerini de görmekteyiz. Yaklaşan model, oldukça etkileyici bir arka kamera kurulumu ile karşımıza çıkıyor. Cihazın arkasında periskop kameraya ek olarak dört farklı kamera sensörü de bulunmaktadır. Yani sonuç olarak P50 Pro+ modelinde beşli kamera tasarımı göreceğiz.

Ancak şunu da belirtelim. Söz konusu bu render görüntüleri tam olarak gerçek cihazı yansıtmıyor olabilir. Çünkü geçtiğimiz ay ortaya çıkan sızıntı, daha farklı bir arka kamera düzeni olacağını belirtiyordu. Şirketler cihazı geliştirirken birbirine benzer ama farklılıklar içeren prototipler üretmektedirler. Dolayısıyla karşımıza çıkan farklı kamera kurulumları da bu farklı prototip cihazlara ait olabilir.

Huawei tarafından henüz P50 serisi için resmi bir tanıtım etkinliği tarihi açıklanmadı. Bu durumun ABD tarafından uygulanan yaptırımların hafifletilmemesine bağlamaktayız. Çünkü bu kısıtlamalar nedeniyle Çinli şirket üretim konusunda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Dolayısıyla bu sıkıntıları aşmak için lanman tarihini daha ileri bir tarihe itmektedir. Ancak bazı raporlarda P50 serisinin Mayıs ayında tanıtılacağı iddia edilmektedir.

Akıllı telefonun ön bölümünde ise kamera delikli ve kavisli bir ekran göreceğiz. Huawei, bu ekranlar için muhtemelen BOE gibi yerel ekran üreticilerini tercih edecektir. Ayrıca yaklaşan modelin Kirin 9000 yonga setiyle gelmesini bekliyoruz. Bununla birlikte P50 serisi hakkında yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Huawei P50 Pro+ Modelinin Render Görüntüleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir