TEKNOLOJİ

iOS 14.2 Public Beta 4 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni herkese açık beta sürümünü yayınladı. iOS 14.2 Public Beta 4 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın yeni iPhone modelleriyle piyasaya süreceği iOS 14.2 güncellemesinin dördüncü beta test sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14.2’nin dördüncü public beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14.2 sürümünün dördüncü public beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Ancak Apple, sadece bu hata düzeltmeleri ve optimizasyonlar ile sınırlı kalmayıp, Dünya Emoji Günü kapsamında ön izlemesini yaptığı yeni Emoji 13 karakterlerini de cihazlara sunuyor. Altta yer alan liste üzerinden farklı kategorilerde hangi yeni emojilerin sunulduğuna göz atabilirsiniz.

iOS 14.2 güncellemesi ayrıca Apple’a ait Shazam uygulamasının iOS işletim sistemine entegrasyonunu geliştiren Kontrol Merkezi için yeni bir Müzik Tanıma kontrolü getiriyor. “Shazam Müzik Tanıma” özelliği, Ayarlar uygulamasındaki “Kontrol Merkezi” seçenekleri aracılığıyla Kontrol Merkezi’ne eklenebilir. Özelliği kullanmak için, Kontrol Merkezini açın ve ardından tek bir tanıma başlatmak için Shazam simgesine dokunun.

Yeni güncelleme ayrıca “Kontrol Merkezi” için yeniden tasarlanmış bir Şimdi Yürütülüyor pencere öğesi de içeriyor. Bu pencere öğesi, hiç müzik çalmadığınızda dokunup dinlemek isteyebileceğiniz son çalınan albümleri listeliyor. Ayrıca AirPlay için yeniden tasarlanmış bir arabirim de var ve bu da evde birden fazla “AirPlay” 2 özellikli cihazda müzik çalmayı kolaylaştırıyor.

Apple, görme bozukluğu olanlar için Büyüteç uygulamasına, iPhone kullanıcılarının diğer insanların ne kadar uzakta olduğunu bilmelerini sağlamak için kamerayı kullanan bir “Kişi Algılama” özelliği ekledi, bu da sosyal mesafe için yararlı olabilir. iPhone’daki Apple Watch uygulamasının tasarım biraz değiştirildi ve saati yeni Solo Loop Apple Watch kayışlarından biriyle güncellendi.

Apple Card kullanıcıları için, iOS 14.2 güncellemesi yıllık harcama geçmişi seçeneği ekler, böylece “Apple Card” sahipleri mevcut takvim yılında ne kadar harcadıklarını ve ne kadar Günlük Nakit kazandıklarını görebilirler. iOS 14.2’den önce, “Apple Card” harcama etkinliği bilgilerini haftalık veya aylık bir özet halinde sunuyordu.

Apple, iOS 14 güncellemesini yayınladıktan oldukça kısa bir süre sonra iOS 14.2’nin herkese açık beta sürecini başlattı. Şirket, iOS ile birlikte iPadOS 14.2 sürümünün dördüncü test güncellemesini de sunuyor. Hata düzeltmelerine, ince ayarlara ve optimizasyonlara odaklanılmış olan bu güncelleme ufak bir yenilik de geliştiricilere gönderiliyor.

iOS 14.2 Public Beta 4 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14.2 Public Beta 4 test sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir “Beta Tester” profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Beta Software Program web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14.2 Public Beta 4 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir