TEKNOLOJİ

iPhone 12 Pro Çıkmadan Klonu Tanıtıldı: Goophone 12 Pro

Apple, geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlik ile birlikte yeni akıllı saat modellerinin yanı sıra yeni iPad modellerini de tanıttı. Birçok kişi bu etkinlikte iPhone 12 modellerinin de tanıtılacağını düşünse de ABD merkezli şirket yeni nesil iPhone modellerini tanıtmadı. Apple, iPhone 12’leri muhtemelen Ekim ayında piyasaya sürülecek. Bununla birlikte garip bir şekilde henüz iPhone 12 Pro modeli piyasaya çıkmadan Çinli bir akıllı telefon üreticisi Goophone 12 Pro isminde bir klon model tanıttı.

Goophone isimli Çinli akıllı telefon üretici bunu ilk defa yapmadı. Şirket zaten Apple’ın ve Samsung’un en üst seviye popüler akıllı telefon modellerini klonlamasıyla tanınıyor. Bu cihazlar genel olarak MediaTek’in kullanıma hazır yonga setleriyle donatılıyor. Ayrıca, taklit ettikleri cihazlara benzer bir arayüz de geliştiren firma cihazı Android işletim sistemi üzerine inşa ediyor.

iPhone 12 Pro Klonu Goophone 12 Pro Modeli

Goophone 12 Pro, iPhone 12 Pro modelinin sahip olması beklenen tasarım detaylarına benzer bir şekilde karşımıza çıkıyor. Klon iPhone modelinin arka tarafında dörtlü bir kamera kurulumu bulunuyor. Bu dörtlü kurulum 13MP, 5MP ve 2MP yardımcı sensörlerin yanı sıra 48MP ana kamera ile birlikte sunulmaktadır. Ayrıca bu dörtlü kurulumun ortasında bir de LED flaş yer alıyor.

Cihaz 6,7 inç boyutunda FHD+ AMOLED ekrana sahip ancak ekran konusunda iPhone 12 Pro modeline benzemiyor. iPhone 12 Pro’da 3D yüz kilidi özelliğini barındıran ve aynı zamanda ön kamerayla beraber çeşitli sensörleri içeren bir çentik bulunacak. Goophone 12 Pro modelinde ise 12MP özçekim kamerasını barındıran bir kamera deliği, ekranın sol üst köşesinde kendini gösteriyor.

iPhone 12 Pro klonunda 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanının yanı sıra MediaTek Dimensity 1000+ yonga seti bulunacak. Klon bir model olmasına rağmen özellik konusunda bir amiral gemisi olarak karşımıza çıkıyor. Henüz satışa sunulmayan modelin bu donanım özelliklere sahip olup da rekabetçi bir fiyat ile piyasaya çıkması pek olası gözükmüyor. Şirketin önceki iPhone klonlarının da fiyatları göz önünde bulundurulursa Goophone muhtemelen daha düşük donanım ile bu modeli satışa sunacaktır.

“iPhone 12 Pro Çıkmadan Klonu Tanıtıldı: Goophone 12 Pro” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir