ÖNERİLER

Kombi Su Basıncının Düşmesinin Nedenleri Nelerdir? Kombi Su Basıncı Nasıl Yükseltilir?

Kombilerin kullanımı sırasında olağan şekilde çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Günümüzde kombi kullanımında en sık karşılaşılan sorunların başında ise basınç düşmesi ve yükselmesi gelmektedir. Kombinin basınç seviyesi için teknik açıdan uygunluğa göre belirli bir basınç aralığı düzenlenmiştir. 1.5 bar alt limit, 2 bar üst limit olarak belirlenen bu değerlerin altında kalan basınç seviyeleri düşük basınç olarak değerlendirilir. Yani kombinizin basınç göstergesinde seviyenin 1.5 bar altında olması kombinizin basıncının düştüğünü gösterir. Kombinizin su basıncın düşmesi ve sık sık bu sorunla karşılaşmanız durumunda çözümü için Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Kombinizde su basıncının düşmesi sorununu ne kadar sık aralıklar ile yaşadığınız, kombinizdeki problemin kaynağının belirlenmesinde önemli bir rol üstlenir. Yani kombinizde zaman içerisinde su basıncının düşmesi gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız, su takviyesiyle basıncı yükseltip, çözüm sağlayabilirsiniz. Ancak kombinizin basıncı sürekli düşüyor ve sürekli su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız teknik bir problem olduğu anlaşılır. Bu durumda mutlaka profesyonel Acıbadem Arçelik Servisi teknikerlerimiz tarafından müdahale edilmesi elzemdir.

Kombi Su Basıncı Nasıl Yükseltilir?

Kombinizin su basıncının düşmesi durumunda profesyonel Kurtköy Bosch Servisi hizmetlerine başvurmadan kolayca kombinizin su basıncını yükseltebilirsiniz. Kombi su basıncı yükseltme işlemi için kombinizin alt kısmında yer alan su giriş vanasını kullanabilirsiniz. Düşen basıncı dengelemek için su takviyesi yapmanız yeterlidir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kombinizin alt kısmında bulunan ve “mavi” renkte olan su giriş vanasını açmalısınız. Vana açık olduğu süre boyunca yani kombi sistemine su girişi gerçekleştiği süre boyunca cihazın ön panelindeki basınç göstergesini takip etmelisiniz.

Basınç göstergesinin 1.5 bar ile 2 bar aralığına gelmesinden sonra, kombinizin su giriş vanasını kapatmalısınız. Bu işlemi çok sık yapmak durumunda kalıyorsanız kombinizin sisteminde veya peteklerde su kaçağı söz konusu olabilir. Gerekli kontroller için servisimizi arayarak, profesyonel müdahalelerin gerçekleştirilmesini sağlamalısınız. Aksi halde kombinizde yeterli performans verimliliği alamayacağınız gibi cihazınızdaki diğer teknik bileşen arızalarının tetiklenmesine de neden olabilirsiniz. Bu tip durumlar ile karşılaşmanız bu sorunun onarımının çok daha ciddi maliyetlere ulaşmasıyla da karşılaşabilirsiniz.