ÖNERİLER

Kombide Petek Işığının Sürekli Yanıp, Sönmesi Normal Mi?

Gelişmiş teknolojiyi içeren sistemi ile kombiler ısınma ihtiyaçlarını tek tuşla karşılamayı sağlayacak kadar kolaylaştırıyor. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarını hem tasarruflu hem de kolayca şekilde karşılayabilmeye yardımcı olan kombiler, gelişmiş özellikleri ile rahat bir kullanımda sunuyor. Özellikle kombilerin kullanımını basitleştiren kapsamlı gösterge panelleri oldukça yardımcı oluyor. Kombilerin ön kısmında yer alan gösterge paneli ile tüm işlemlerini ve tüm sorunlarını basitçe takip edebilirsiniz.

Kavacık Baymak Kombi Servisi merkezimizde kombilerin petek ışığının sürekli yanıp, sönmesi ile ilgili olarak arıza bildirimi gerçekleştirilmektedir. Öncelikli olarak kullanıcıların kombinin gösterge ekranında petek işaretinin sürekli yanıp, sönmesinin bu arıza olmadığını bilmesi gerekmektedir. Gösterge panelinde petek ışığı pek çok nedenle yanıp, sönebiliyor olsa da kesinlikle arıza olarak değerlendirilmemelidir.

Kombinin Petek Işığının Sürekli Yanıp, Sönmesi Ne Anlama Gelir?

Bir arıza olarak değerlendiremeyeceğiniz bu bildirim, aslında kombinizin genel işlemi ile ilgili olarak size bilgi aktarmaktadır. Kombinizin işlemlerini ve durumunu izleyebildiği gösterge panelindeki genel uyarılardan birisidir. Dolayısıyla Kurtköy Demirdöküm Kombi Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmanıza gerek bulunmamaktadır.

Kombinin gösterge ekranında petek ışığının sürekli yanıp, sönmesi bir işlemi tamamladığını belirtmektedir. Cihazınız normal şekilde sizin belirlediğiniz ayarlarda çalışma gerçekleştirir. Dolayısıyla kombi ayar düğmesinde belirlediğiniz sıcaklık seviyesine ulaştığında kombi çalışmayı keser. İşte gösterge ekranında gördüğünüz bu petek simgesinin sürekli yanıp, sönmesi de bunu gösterir. Bu bildirim yanıp, sönmesi cihazınızın belirlenen sıcaklığa geldiğini ve gaz tüketimini geçici olarak kestiğini gösterir. Bu bildirimi gördüğünüzde ayrıca cihaz blördeki alevi söndürmüş ve devir daim pompasını bir süre daha çalıştırmakta olduğunu anlayabilirsiniz.

Bilgiler ışığında kombinizin gösterge panelinde gördüğünüz petek simgesinin yanıp, sönmesi uyarısı tamamen normal bir durumdur. Dolayısıyla kombinizin gösterge panelinde bu tip uyarıları almakta güçlük yaşıyorsanız arıza söz konusu anlamına gelmektedir. Cihazınızın normal şekilde yapması gereken bu işlemleri yapamaması durumunda mutlaka çözüm sağlanması için Çekmeköy Baymak Kombi Servisi profesyonel servis hizmetlerine başvuruda bulunmanız önem taşır. Servisimiz tarafından yıl boyunca 7/24 tüm kombi arıza bildirimlerinize süratle yanıt verilerek, yaşadığınız kombi arızasının giderilmesi sağlanmaktadır.