TEKNOLOJİ

Lenovo Legion Slim 7i Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

İnce ve hafif kavramları, söz konusu oyun dizüstü bilgisayarları olunca pek geçerli olmuyor. Ancak Lenovo, bu algıları yıkarak hem ince hem de hafif olan Lenovo Legion Slim 7i dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. 1,8 kilogram ağırlığında ve 17,9mm inceliğinde olan oyun bilgisayarı sahip olduğu donanım özellikleri ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Lenovo Legion Slim 7i Özellikleri

Lenovo, yeni bilgisayarının Nvidia’nın GeForce RTX 2060 Max-Q grafik kartı ile yapılandırılan en hafif 15,6 inçlik model olduğunu belirtiyor. Legion Slim 7i modeli, en üst donanım seçeneklerini tercih ettiğiniz zaman Intel Core i9-10980HK işlemci, 32GB RAM ve 2TB NVMe M.2 SSD ile yapılandırılabiliyor. Elbette en üst seviye donanımı seçmek, genel maliyeti de arttıracaktır.

Legion Slim 7i modeli, standart olarak Intel Core i5-10300H işlemci, Nvidia GTX 1650 Ti ekran kartı ve 2.933MHz 8GB DDR4 RAM ile birlikte geliyor. Üst düzey seçenekler ile bellek hızını 3.200MHz’ye kadar çıkartabiliyorsunuz. RTX 2060 Max-Q ekran kartını tercih ettiğinizde ise tasarımın inceliği nedeniyle bazı bağlantı noktaları sunulamıyor. Ancak Thunderbolt 3 bağlantı noktaları ve artırılmış kare hızları için bir eGPU yine mevcut olmaya devam ediyor.

Lenovo’nun yeni ince ve hafif oyun bilgisayarı, hareket mesafesi kısa olan, tam boyutlu TruStrike klavye ile birlikte geliyor. Tasarım konusunda yılın başında piyasaya sürülen Legion 7i’ye benzer bir tasarım çiziyor. Lenovo Leigon Slim 7i modeli, ekranın üst çerçevesinde yer alan kamera bölümü ile birlikte sunuluyor. Gizlilik için manuel kamera kapağı da yine bu kısımda bulunuyor.

Slim 7i modelinin klavyesinin üzerindeki bölüm, ilk bakışta büyük bir hoparlör ızgarası gizi gözükse de aslında hava girişi için kullanılıyor. Lenovo’nun yeni oyun odaklı ürünü Leigon Y740Si’de de bulunan ColdFront 2.0 soğutma teknolojisi ile birlikte geliyor. Lenovo, bu cihazın sahip olduğu soğutma teknolojilerine rağmen asla gürültü yapmayacağını iddia ediyor ki bu etkileyici.

Leigon Slim 7i modelinin temel modeli, 60Hz yenileme hızına sahip Full HD bir ekran ile geliyor. Ancak daha üst seviye varyantlarda 144Hz yenileme hızına ve 4K çözünürlüğe sahip ekran bulunuyor. Tüm yapılandırmalarda; Thunderbolt 3 bağlantı noktaları, tam boyutlu bir SD kart okuyucu, kulaklık kirişi ve iki adet USB 3.2 Gen 2 girişi mevcut.

Lenovo Legion Slim 7i Fiyatı

Lenovo’nun yeni oyun dizüstü bilgisayarı Ekim ayının başında satın alınabilecek. Cihazın en temel özelliklere sahip varyantının başlangıç fiyatı ise $1.329 olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir