TEKNOLOJİ

Motorola Moto Edge S Modeli, 26 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

Qualcomm, geçtiğimiz gün Snapdragon 870 isimli yonga setini duyurdu. Yayınlanan basın açıklamasında bu işlemciyi kullanacak firmalar arasında Motorola’nın da olduğu ortaya çıktı. Şimdi ise Motorola Moto Edge S modeli hakkında yeni haberler geldi. Gücünü Qualcomm’un yeni Snapdragon 870 işlemcisinden alacak Motorola Edge S’nin 26 Ocak tarihinde tanıtılacağı doğrulandı.

Moto Edge S, Motorola’nın bir süredir Çin pazarı için ilk amiral gemisi telefonu ve Çin’de piyasaya sürülen ilk Moto Edge akıllı telefonu oldu. Resmi Lenovo China Weibo hesabı, aynı zamanda Snapdragon 870 tarafından desteklenen dünyadaki ilk telefon olacağını söylüyor. Snapdragon 870, 3.2GHz hızına sahip 7nm’lik bir yonga setidir. Snapdragon 865’in yükseltilmiş bir versiyonu olan Snapdragon 865 Plus’ın overclock edilmiş bir versiyonudur.

Motorola Moto Edge S’nin FHD+ çözünürlüğe sahip 6,7 inç ekrana, çift ön kamera kurulumu için büyük ekran deliğine ve sıra dışı 105 Hz yenileme hızına sahip olduğu belirtiliyor. Akıllı telefonun 8GB ve 12GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğine sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte tercih edilen belleğe göre farklı kapasitede depolama alanı seçenekleri de kullanıcılara sunulacaktır.

Telefonun arkasında 64MP ana kamera ve 16MP ultra geniş açılı kamera içeren dörtlü kamera kurulumu yer alacak. Öndeki ikili kurulum ise 8MP ultra geniş açılı ve 16MP geniş açılı sensör şeklinde sunulacak. Akıllı telefonun güç butonuna entegre edilmiş parmak izi sensörüne ve 5.000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağını biliyoruz. Ancak hızlı şarj teknoloji konusunda bir bilgiye sahip değiliz.

Çin pazarına özel olarak piyasaya sürülecek bu modelin ilerleyen süreçte küresel olarak satışa sunulup sunulmayacağını bilmiyoruz. Motorola’nın Moto G çatısı altında yeniden yapılandırılmış bir versiyon olarak küresel pazarda da bu cihazı görebiliriz. Eğer bu durum gerçekleşir ise o versiyonda da yine Qualcomm’un yeni Snapdragon 870 yonga seti yer alacaktır.

“Motorola Moto Edge S Modeli, 26 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir