ÖZEL ÖNERİ

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz

Tıpta sertleşme sorunu tedavisinde uzun yıllardır arayış devam etmektedir. İnsanlık tarihi boyunca günümüze ulaşan pek çok tedavi seçenekleri vardır. Doğal tedaviler, bitkisel tedaviler ya da ilaç tedavileri bu seçeneklerdir.

 Günümüzde mutluluk çubuğu ameliyatı en popüler ve en çok tercih edilendir. Mutluluk çubuğu hem hastalar hem de eşleri tarafından yüksek memnuniyet göstermektedir. Bu yüzden dünyada ve ülkemizde en sık yapılan ameliyattır.

 Mutluluk Çubuğu Nedir?

 Mutluluk çubuğu; doğal veya tıbbi olarak sertleşme bozukluğunu tedavi etmede kullanılan kalıcı bir çözümdür. Penise dıştan bazı aparatlar takılarak sertleşmeyi sağlayan bir cihazdır. Halk arasında olumlu etkisi üzerine mutluluk çubuğu ismini almıştır.

 Mutluluk Çubuğu Ameliyatı:

 Hangi protez tipinin kullanılacağına cerrah karar vermektedir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Üç parçalı şişirilebilir olan protez, penisin üzerine, karnın alt tarafına ve skrotuma yerleştirilir.

 Bu operasyonda hiçbir doku çıkarılmaz. Hastalar ameliyat olduktan sonra eve gidebilmektedir. Operasyon yaklaşık bir saat sürmektedir. Bu işlemden sonra penis bölgesinde ağrı veya şişlik görülebilir. Hastalar ameliyattan 4-8 hafta sonra hekiminin onaylaması ile cinsel ilişkiye girebilir. Bu protez sonucu cinsel ilişkiden zevk alınmasını ve boşalmasını kesinlikle etkilemez. Hasta istediği gibi cinsel ilişkide bulunabilir. Doğal yollardan çocuk sahibi olabilir. Bu protezler peniste sertleşmeyi arttırmaktadır.

 Mutluluk Çubuğu Nasıl çalışır?

 Mutluluk çubuklarının çalışma sistemleri birbirinden farklıdır. Takılacak olan protez tek parçalı ise kullanımı daha kolaydır. Ancak iki parçalı ya da üç parçalı protezler için ameliyat sonrası hekim anlaşılır bilgiler vermelidir.

 İki parçalı ya da üç parçalı penil protezlerde pompa bulunmaktadır. Bu tip protezlerde pompa sıkılıp bırakılarak peniste sertleştirme sağlar. Üç parçalı penil protezlerde sktorum içerisindeki düğmeye basarak olmaktadır.

 Penil Protez Çeşitleri nelerdir?

 Tek parçalı penil protezler İki parçalı penil protezler Üç parçalı penil protezler

 Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz?

 Mutluluk çubuğu kimlere takılmaz;

İleri derecede nörolojik bozukluğu olanlara

Kalp, şeker, böbrek ve karaciğer hastalarına

Elini kullanamayan hastalara

Aktif idrar yolu enfeksiyonu olan hastalara

Eş ya da partner rızası olmayan hastalara takılamamaktadır.

Kadınlarda Mutluluk Çubuğu Memnun Edici Midir?

 Memnuniyet oranları her iki partner açısından bakıldığında %90’lardadır. Mutluluk çubuğu sadece erkekler açısından memnun edici değil aynı zamanda kadınlar açısından da memnun edicidir.

 Penil Protezin Ömrünü Nasıl Daha Uzun Hale Getirilebilir?

 Cihazı kullanmadan önce eğitim almak gerekmektedir. Kullanım sırasında cihaza nazik davranmak gerekmektedir. Kullanım talimatlarının dışına çıkılmamalıdır. Bazı firmalar 2 ile 5 yıl garanti vermektedir.