TEKNOLOJİ

OnePlus 9 Pro Modeli, 45W Kablosuz Şarj Desteğine Sahip Olacak

OnePlus, şimdiye kadar birçok amiral gemisi akıllı telefon modeli tanıttı. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi, bu amiral gemisi modelleri her sene daha üst bir noktaya taşıyor. Şirket, şimdiye kadar yavaş yavaş, her sene bu cihazları geliştirdi. Şimdi ise yaklaşan OnePlus 9 Pro modeli, 45W kablosuz şarj desteğine sahip olacak.

Çinli akıllı telefon üreticisi, kablosuz şarj desteğini ilk olarak geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü OnePlus 8 Pro modeli ile kullanıcılara sunmuştu. OnePlus, 2021 yılı içerisinde piyasaya süreceği OnePlus 9 ve 9 Pro modellerinin her ikisinde de hızlı şarj desteği sunacak.

Ancak OnePlus 9 Pro, standart modele kıyasla daha yüksek bir şarj hızını destekleyecek. OnePlus, “Pro” isimli modelinde 45W’a kadar kablosuz hızlı şarj özelliği gönderecek. Bu kablosuz şarj desteği ile işleri bir adım öteye taşıyan şirket, geçtiğimiz seneki amiral gemisi OnePlus 8 Pro modelinde ise 30W kablosuz şarj desteği sunmuştu.

OnePlus 9 Pro, 45W kablosuz hızlı şarj desteği ile hızlı bir şekilde şarj olabilmek için kesinlikle kaliteli bir kablosuz şarj cihazına ihtiyaç duyacaktır. Bu durum, tıpkı OnePlus 8 Pro’nun 30W şarj için ihtiyaç duyduğu özel şarj cihazı gibi olacak. Bu hızlı şarj desteği ile cihazlarını kablosuz olarak şarj etmek isteyen OnePlus 9 Pro kullanıcıları, ekstradan bir kablosuz şarj cihazı almak durumunda kalacak.

Pro modele değindik ancak OnePlus 9 modelinde durum ne olacak biraz da bundan bahsedelim. Henüz standart modelde sunulacak kablosuz hızlı şarj desteğinin hangi hızda olacağına dair bir sızıntı gerçekleşmedi. Dolayısıyla şirket tarafından da bir açıklama yapılmadı. Bu konuda ilerleyen süreçte birtakım sızıntılar ve raporlar yayınlanacaktır. Yeni detaylar geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“OnePlus 9 Pro Modeli, 45W Kablosuz Şarj Desteğine Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir