RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zeytin Görmek

Helal ve alın teri dökülerek kazanılmış para demektir.

Rüyada siyah zeytin görmek orta direk bir bütçeye işaret ederken yeşil zeytin görmek bolluğa, berekete, zenginliğe ve servet sahibi olmaya işaret eder.

Zeytin ağacı rüya sahibi için işlerinde büyük gelişme ve ilerleme anlamına gelir.

Zeytin ağacı aynı zamanda ahlaklı ve dini bütün bir hanım, bazen de ileride makamı ve rütbesi yüksek olacak bir evlat anlamına gelir.

Rüyada sarı zeytin görmek iyi şekilde yorumlanmaz.

Ciddi sağlık sorunlarının yaşanacağına bu nedenle sıkıntıya ve üzüntüye düşüleceğine işaret eder.

Rüyada zeytinin çekirdeklerini ayıkladığını gören kişi de bir takım zorluklar ve sıkıntılar yaşayacak demektir.

Eğer hasta bir kişi rüyasında zeytin görürse bu rüya sahibi için deva bulması anlamına gelir.

Rüyada henüz olgunlaşmamış bir zeytini yemek iyi değildir.

Kişinin borca gireceğine ve sıkıntılı günler yaşayacağına delalet eder.

 

Rüyada Zeytin Yemek

Kısmettir.

Kişinin hayallerinin gerçekleşeceğine ve çok mutlu olacağına işaret eder.

 

Rüyada Olmamış Zeytin Görmek

Hayırlara yorulmaz.

Rüyasından henüz olmamış zeytin gören kişinin eli darlığa düşer, rızkı azalır, onu çok dertlendirecek olaylar yaşar ve zorluklarla karşılaşır.

 

Rüyada Zeytin Toplamak

Çok makbuldür.

Kısmet anlamına gelir.

 

Rüyada Zeytin Ağacının Altında Oturmak

Kişinin varlığıyla ilgili olarak yorumlanır.

Rüya sahibi böyle bir rüya görürse bu varlığını dinen yok sayacak demektir.

 

Rüyada Zeytin Ağacını Kesmek

İyi değildir. Kişinin malına yorumlanır.

Rüyada zeytin ağacını kesip, yere seren kişinin tüm varlığı kendisinden sebep, ellerinden kayıp gidecek, ziyan olacak ve kişi büyük zarar edecek demektir.

 

Rüyada Zeytin Çekirdeği Görmek

Rüya sahibinin kendisine büyük kazanç getirecek ve başka işlere girmesini sağlayacak bir adım atacağına, bu adımla birlikte kendisine iş hayatında söz sahibi olacağı bir mevkinin kapısının açılacağına, sevdiği kişilerle birlikte atacağı adımlar sayesinde çok mutlu ve huzurlu bir aile kuracağına ve yaptığı hataları kısa bir zaman içinde telafi edeceğine tabir edilir.

Yakın zamanda ele geçecek bir fırsat değerlendirilmelidir.

Rüyada zeytin çekirdeği yutmak, hayırlı bir yola girmeye, bol bol dua almaya, zor zamanları geride bırakmaya, güzel günler görmeye, tek başına bir hayattan aile hayatına adım atmaya, sağlık sorunlarından kurtulmaya, eğitim hayatında başarı kazanmaya ve ferahlığa çıkmaya delalettir.

 

Rüyada Zeytin Ağacı Görmek

Kişinin iş dünyasındaki birçok kişinin hayran olacağı bir kariyere sahip olacağına, başarılarının ardı arkasının kesilmeyeceğine, verdiği sözleri yerine getireceğine, kendi işine sahip olacağına, ailesi ile birlikte oturabileceği bir ev alacağına ve kazancının bir kısmını Allha yolunda yardım etmek için harcayacağına işaret eder.

Rüyanın görüldüğü dönemde eğer bir işe girilirse ya da bir şans oyunu oynanırsa çok sevinilecek bir olay yaşanabilir.

Rüyada zeytin ağacı kesmek, kişinin, yanlış yolda gittiğine ya da çalıştığı işte hata yaptığına, bu durumdan ötürü yakın bir zamanda çok büyük üzüntü duyacağına, yakın bir zamanda içinde bulunduğu bu kötü durumu düzeltmeye çalışmazsa çok pişman olacağına yorulur.

 

Rüyada Zeytin Ağacından Zeytin Toplamak

Kişi hiç beklemediği kadar büyük bir başarı kazanacak, zenginlik ve refah içinde bir hayat sürecek, ailesine, dostlarına ve sevdiklerine elinden gelen her şekilde yardım edecek, yüklü miktarda bir parayı muhtaç insanlara yardım etmek için kullanacak ve her yaptığı işte adından sıkça söz ettirecek demektir.

Rüyada zeytin ağacından zeytin toplayan birini görmek, gelecek bir yardım sayesinde büyük çabalarla bir türlü gerçekleştirilemeyen bir çalışmanın kısa zamanda hayata geçirileceğine, bolluk ve bereket içinde bir yaşam sürüleceğine, uzak yoldan gelen bir akrabanın yardımıyla hayırlı bir ortaklığa girileceğine ve sevilen bir kişi olunacağına işarettir.

 

Rüyada Zeytin Ekmek Yemek

Kişinin elindeki ile yetinmeyi bilen, çok küçük bir bütçeyle büyük işlere imza atan biri olduğuna, bu sayede gerek kendi işinde ve gerekse de başka işlerde çok başarılı olacağına, birçok kişinin dikkatini çekeceğine ve bu sayede birbiri üstüne iş teklifi alacağına yorumlanır.

İşle ilgili olarak atılacak bir adım varsa bu dönemde atılmalıdır.

Rüyada zeytin ekmek satın almak, giden bir kişinin kısa süre içinde döneceğine, hastalıkla boğuşan bir akrabadan sevinçli bir haber geleceğine, iş yorgunluğunun tavan yaptığı bir dönemde tatile çıkılacağına, yeni bir hayata adım atılacağına ve zorlukların kısa süre içinde kolaylıkla aşılacağına rivayet edilir.

 

Rüyada Zeytin Ağacı Dikmek

Eğitim hayatında çok başarılı olunacağı, yeni bir aşka yelken açılacağı, alın teri dökülerek yapılan işte çok iyi bir noktaya gelineceği, yakın zaman içinde kazancı arttıracak bir çalışmaya girileceği, kardeşlerden birinin problemine çözüm bulunacağı, çok istenen bir eve sahip olunacağı ve anne ve baba için büyük bir sürprize imza atılacağı anlamına gelir.

Rüyada zeytin ağacı diken birini görmek, toplumun çok sevdiği ve takip ettiği bir kişi ile arkadaşlık kurulacağına, iş için çekilen ve yaşanan sıkıntılardan ötürü bir türlü ödenemeyen borcun kısa bir zaman içinde ödeneceğine, bu sayede rahat bir nefes alınacağına, büyük bir başarıya kavuşulacağına yorulur.

Evlilik yolunda bir karar alınacaksa eğer bu rüyanın görüldüğü bir dönemde alınması daha iyi olur. Çünkü, kurulacak yuva için huzur ve refah getirecektir.

 

Rüyada Zeytin Bidonu Görmek

İş dünyasında ele geçirilen fırsatların teker teker kullanılması ve çok büyük başarılar getirmesi sayesinde işlerin daha da açılacağına, hiç hayal edilmeyecek mevkilere terfiler alınacağına, açılan bir iş yerinin bir dükkanlar zincirine dönüşeceğine, kafa olarak rahat olunacak bir döneme girileceğine ve düşmanların ve rakiplerin çok üzüleceği haberler alınacağına delalet eder.

Rüyada zeytin bidonu taşımak, yaptığı işlerde hayallerine kavuşan rüya sahibinin artık yeni hobiler edinmek ve yeni işlere adım atarak kendisini buralarda geliştirip çalışmak istediğine alamettir.

 

Rüyada Zeytin Satın Almak

Kişinin kendisine yardım eden uzun zaman önce içinde bulunduğu darboğazdan çıkmasını sağlayan kişilere yardım edeceğine, bu sayede aralarındaki bağın daha da kuvvetleneceğine, işlerin daha iyi bir hal alacağına, yaptığı işte kazandığı paralarla başkalarına da faydalı olacağına ve hem kendisini hem ailesini yeni bir şehre götürecek bir karar vereceğine delalettir.

Rüyada zeytin satın alıp dağıtmak, sıkıntıların sona ereceğine, karanlık ve zor geçen bir dönemin sona ereceğine, işlerin açılacağına, kaçan fırsatların tekrar ele geçeceğine, kazanılan paranın sevilen kişilerle bölüşüleceğine ve çok sevilen bir kişi olunacağına işaret eder.

 

Rüyada Zeytin Fidanı Dikmek

Yakın bir arkadaşla kurulacak ortaklık sayesinde çok hayırlı ve güzel bir döneme girileceğine, yapılan hataların hızlı bir şekilde telafi edileceğine ve tekrar edilmeyeceğine, sosyal hayat içerisinde çok güzel bir konu hakkında bir kutlama yapılacağına ve sempatik bir kişi ile yapılacak bir konuşmanın ardından uzun zamandan beri askıda kalan bir konunun karara bağlanacağına tabir edilir.

Rüyada zeytin fidanı almak, kıskançlık yapan ve aile bireylerini birbirine düşürmek için çaba gösteren bir kişinin çok üzüleceğine, aile bireyleri arasındaki sorunların çözüm bulacağına, zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine ve evlenileceğine rivayet edilir.

 

Rüyada Zeytin Ağacına Çıkmak

Kişinin alacağı destekler sayesinde işinde çok iyi çalışmalar ortaya koyacağına, deyim yerindeyse zirveye çıkartacak adımlar atacağına, hanesi içinde birlik ve beraberliğin hüküm süreceğine, zararlı ve kötü niyetli kişileri hanesinden ve ailesinden uzaklaştıracağına, kırgın olduğu bir kişi ile arasını düzelteceğine ve kendisini seven kişilere bir sürpriz yapacağına yorumlanır.

Bu rüyanın görüldüğü dönem zor bir işin altından kalkmak için en uygun dönemdir.

Rüyada zeytin ağacına çıkmak ve inmek, çalışma hayatında bazı sorunların yaşanacağına, bu sorunlar yüzünden istenmeyen bazı olayların meydana geleceğine, alınacak kötü bir haber yüzünden işlerin sarpa saracağına ve güzel başlayan bir birlikteliğin sona ereceğine rivayet edilir.

İlginç ve dikkat çekici bir çalışma yapılacaksa bu dönemde yapılmaması gerektiğine, aksi takdirde çok pişmanlık duyulacağına ve üzüntülerin günden güne daha da artacağına işaret eder.

 

Rüyada Zeytin Görmenin Yorumu

Zeytin çok güzel kavramların simgesidir.

Özellikle rüyada zeytin görmek, bireyin çok güzel ve temiz bir takım planlar içerisinde olduğu ve son derece iyi niyetlerle hareket etmenin hazırlıklarını yaptığı anlamına gelir.

Birey muhtemelen arasının açık olduğu kişiye karşı uzun zamandır adım atma niyetinde olabilir bu nedenle de rüyalarında da buna dair sembollerle karşılaşabilir.

Bir yandan da kişisel bazı planları olduğunu eklemeyi de unutmamak gerekir.

Birey, geleceğe dair bazı köklü ve büyük girişimlerin çalışmalarını yapmakta ve bunun için araştırmalara başlamış olmakta diyebiliriz.

Örneğin; kazançlı bir yatırıma girmeyi ya da yine yatırım için bir mülk edinmeyi planlıyor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir