TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy A02 Modeli, 5.000mAh Kapasiteli Batarya İle Gelecek

Samsung Galaxy A02 modeli ile ilgili söylentiler ve haberler son aylarda oldukça artmış durumda. Galaxy A02 modeli aynı zamanda çeşitli ülkelerde farklı sertifikasyon süreçlerinden de geçiyor. Samsung‘un giriş seviyesi özelliklere sahip olacak olan yeni cihazı, Latin Amerika’da CPQD sertifikasını da elde etti.

CPQD’nin internet sitesi üzerinde Galaxy A02 modeliyle alakalı olarak yer alan belgelerde cihazın SM-A025M/DS model numarasına sahip olduğunu öğrendik. Bununla birlikte cihaz TÜV Rheinland tarafından da bir sertifika aldı. Bu sertifikada cihazın 5.000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğu belirtiliyor. Bu pilin nominal kapasitesi ise 4.800mAh seviyesindedir.

Samsung’un yaklaşan Galaxy A02 modelini bazı ülkelerde Galaxy M02 ismiyle yeniden markalandırarak satışa sunması bekleniyor. Bununla birlikte 3GB RAM ile gelecek olan akıllı telefon, gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 450 yonga setinden alacak. Cihaz aynı zamanda bu özelliklerle birlikte Geekbench’te de göründü.

Kıyaslama veritabanı Galaxy A02’nin diğer özelliklerini içermiyor ancak bazı söylentiler diğer özelliklere dair ışık tutuyor. Söylentilere göre akıllı telefonun 5,7 inç boyutunda ve HD+ çözünürlüğünde bir ekranı olacak. Cihazda toplamda üç farklı kamera sensörü yer alacak. Bunlardan ilki ön tarafta 8MP olarak sunulacak. Arka bölümde ise 13MP ana kamera ve 2MP derinlik sensörü olarak ikili kamera kurulumu konumlandırılacak.

Samsung tarafından henüz yaklaşan Galaxy A02 modeliyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak selefi olan Galaxy A01 modelinin geçtiğimiz sene Aralık ayında piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurduğumuz zaman Güney Koreli teknoloji devinin yeni modelini de aynı şekilde Aralık ayında tanıtması muhtemel.

“Samsung Galaxy A02 Modeli, 5.000mAh Kapasiteli Batarya İle Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir