TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy A52 5G’nin Resmi Tasarımı Sızdırıldı

Güney Kore merkezli Samsung tarafından yakında piyasaya sürülecek Galaxy A52 5G’nin resmi tasarımı ortaya çıkmış durumda. Ayrıca ortaya çıkan bu görsel, cihazın kamera kurulumu ve ekran düzeni hakkında bilgi veriyor. Samsung’un 2021’de en çok satacak Galaxy A serisi modellerinden biri olacak bu cihazın detaylarını sizlere bu yazımızda aktarıyor olacağız.

Evan Blass, yaklaşmakta olan Galaxy A52 modelinin siyah renkli versiyonuna ait görseller paylaştı. Aynı zamanda bu görüntünün 5G destekli varyanta ait olduğundan bahsediyor. Daha önceden ortaya çıkan ilk CAD renderları ile oldukça benzer olduğunu görüyoruz. Ayrıca önceki renderlarda da Sonsuz-O ekran düzenine sahip olduğunu görmüştük.

Ortaya çıkan raporlara göre, siyahın yanı sıra mavi ve beyaz renk seçenekleri de mevcut olacak. Akıllı telefonun arka bölümünde Galaxy A51’e benzer dikdörtgen şeklinde kamera modülü yer alıyor. Bu modül içerisinde dörtlü kamera kurulumu bulunuyor. Bununla birlikte bu düzen, Samsung’un en çok satan modellerindeki düzeni bizlere hatırlatıyor.

Aynı zamanda Samsung’un önceki nesil modele benzer bir tasarım çizgisinde devam ettiğini görmekteyiz. Kamera modülünün etrafındaki kaplama, eğimli ve ince yapıda geliyor. Bu da sanki daha fazla bir kamera çıkıntısı varmış gibi bir his uyandırıyor. Dörtlü kamera kurulumuna ek olarak LED flaş da bu modül içerisinde yer alıyor.

Dikey olarak üç adet büyük sensör konumlandırılırken, LED flaş ve küçük sensör ise hemen sağ taraflarında bulunuyor. Cihazın sağ tarafında güç ve ses düğmeleri yer alıyor. Bununla birlikte hoparlör, mikrofon ve 3,5mm kulaklık girişi de cihazın üst ve alt kısımlarında konumlandırılıyor. Şarj portu olarak ise USB Type-C tercih ediliyor.

Galaxy A52 Modelinin Muhtemel Teknik Özellikleri

Akıllı telefonda fiziksel olarak görünen bir parmak izi sensörü bulunmuyor. Bu da aslında ekran içine gömülü parmak izi sensörünün varlığını doğruluyor. Ayrıca cihazın 6,5 inç boyutunda Super AMOLED ekrana sahip olmasını bekliyoruz. Bununla birlikte gerekli sertifikaları halihazırda alan akıllı telefon, 4G ve 5G olarak iki farklı versiyon şeklinde raflardaki yerini alacak.

Buna ek olarak akıllı telefonun Snapdragon 720G veya 750G yonga setlerinden güç alacağını söyleyelim. Arka bölümdeki dörtlü kamera kurulumunda 64MP ana kamera sensörü yer alacak. Diğer sensörler ise 12MP ultra geniş açılı, 5MP makro ve 5MP serinlik sensörü şeklinde olacak.

Ayrıca Android 11 işletim sistemiyle gelecek olan cihaz farklı RAM ve depolama yapılandırmalarına sahip olacak. Bununla birlikte 15W hızlı şarj desteğine sahip olması beklenen akıllı telefonun 450 dolar gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunulmasını bekliyoruz.

“Samsung Galaxy A52 5G’nin Resmi Tasarımı Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir