TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy S21 FE Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung, geçtiğimiz sene uygun fiyatlı amiral gemisi olarak belirtebileceğimiz Galaxy S20 FE modelini piyasaya sürdü. Bu “Fan Edition” heyecanı, amiral gemisi serisine geri dönmüş oldu. Daha sonrasında ise şirket, “Lite” modelleri bir kenara bırakıp “FE” varyantları geliştirmeyi planladıklarını söyledi. Şimdi ise SamMobile’ın yeni haberi sayesinde Samsung Galaxy S21 FE modelinin özellikleri ortaya çıktı.

SamMobile’ın raporuna göre Samsung, halihazırda Galaxy S21 FE modeli üzerinde çalışıyor. Söz konusu cihazın model numarasının ise SM-G990B olduğunu söyleyelim. Ancak cihaz farklı bölgelerde farklı model numaraları ile satışa çıkabiliyor. Bu nedenle genelde tek bir model numarasına sahip olmuyor. Örneğin Galaxy S20 FE’nin Hindistan, Çin ve Avrupa sürümleri için farklı model numaraları vardı.

Şirketler artık amiral gemisi modellerinde 5G desteği sunuyor. Dolayısıyla yaklaşan Galaxy S21 FE modelinde de 5G desteğinin olmasını bekliyoruz. Zaten geçen seneki Galaxy S20 FE modelinin de 5G destekli versiyonu mevcuttu. Bununla birlikte Samsung’un yaklaşan modeli farklı renk seçeneklerine sahip olacak. Bu renk seçenekleri gümüş, pembe, mor ve beyaz olarak sunulacaktır.

Daha önceki modelde beş farklı renk seçeneği mevcuttu. Dolayısıyla bu renk seçeneğinin dörtten fazla olmasını da bekleyebiliriz. Bu bilgiler dışında birtakım teknik özellik bilgisine de sahibiz. Akıllı telefonda 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği mevcut olacak. Bununla birlikte akıllı telefon, kutusundan Android 11 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkacak.

Elbette akıllı telefonda amiral gemisi ve güçlü bir işlemci yer alacaktır. Şimdilik cihaza dair bildiğimiz tüm bilgiler bu şekilde. Ne yazık ki tanıtım tarihi konusunda kesin bir tarihe sahip değiliz. İlerleyen günlerde illaki yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Bu bilgileri de her zaman olduğu gibi Teknobuk.com üzerinden sizlerle paylaşacağız.

“Samsung Galaxy S21 FE Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir