TEKNOLOJİ

Samsung, Yıl Sonunda Galaxy S21 Ultra İçin S Pen Pro’yu Piyasaya Sürecek

Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy S21 Ultra modelinin S Pen desteğine sahip olduğunu duyurmuştu. Cihaz’a entegre olmayan ve kutu içeriğine de dahil edilmeyen S Pen için yaklaşık 40 dolarlık ödeme yapmanız gerekiyor. Ayrıca bu ekran kalemi, Note 20 serisindeki S Pen ile de aynı özelliklere sahip değil. Samsung, S Pen Pro adında daha fazla özelliğe sahip daha büyük bir kalemin yılın sonlarında Galaxy S21 Ultra için geleceğini söyledi.

S Pen Pro olarak isimlendirilecek olan bu yeni kalem, S Pen’e kıyasla çok daha büyük boyutlu olacak. Bu yeni kalemin Apple’ın siyah renkli Apple Pencil ürününe benzediğini söyleyebiliriz. Bazı teknoloji uzmanları, bunun sadece siyah renkli bir Galaxy Tab S7 S Pen’i olduğunu söyledi ancak durum bu kadar basit değil.

Galaxy S21 Ultra için S Pen Bluetooth desteği bulunmuyor. Ancak özel olarak geliştirilen S Pen Pro modelinde bu özelliklerin hepsi yer alacak. Samsung, Galaxy S21 Ultra’da bulunan S Pen’i diğer cihazlarıyla birlikte de kullanabileceğinizi söyledi. Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy Note 20 serisindeki Bluetooth ve hava hareketlerini S21 Ultra’ya taşımak yerine yalnızca standart S Pen’deki temel işlevleri sunuyor.

Yani kısacası eğer ekstra özellikleri kullanmak istiyorsanız standart S Pen kalemi sizin işinize yaramayacaktır. Bunun için yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek S Pen Pro’yu beklemeniz gerekecek. Samsung, S Pen Pro’nun yıl sonuna doğru geleceğini açıklasa da fiyat konusunda herhangi bir bilgilendirme yapmadı.

Şirketin yeni ekran kalemi, akıllı telefonunuzda saklayabileceğiniz bir yapıda olmayacak. Özel bir kılıf tasarlanabilir ancak bu konuda herhangi bir bilgi mevcut değil. Yine de cebinizde veya çantanızda bu kalemi taşıyarak Galaxy S21 Ultra’nızda farklı deneyimleri yaşayabileceksiniz.

“Samsung, Yıl Sonunda Galaxy S21 Ultra İçin S Pen Pro’yu Piyasaya Sürecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir