TEKNOLOJİ

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro, 144Hz LCD Ekrana Sahip Olacak

Amazon İspanya sitesi, Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro modellerini sızdırdığı zaman fiyatlarını ve sahip oldukları yonga setlerini açıklamıştı. Ancak bu sızıntıda Xiaomi’nin Mi 10T serisindeki akılı telefonların ekran tazeleme hızlarına dair bir bilgi yer almıyordu. Yeni bir sızıntı ile birlikte iki modelinde 144Hz ekran ile geleceği ortaya çıkmış oldu.

Yeni sızıntı, yaptığı güvenilir sızıntılar ve teknoloji paylaşımları ile popüler olan Digital Chat Station tarafından geliyor. Bu sızıntı, “Apollo” kod adına sahip olan Xiaomi Mi 10T modelinin gerçekten de 144Hz yenileme hızına sahip LCD ekran ile birlikte geleceğine işaret ediyor. Ayrıca bu ekran düşük kare hızlı çekimden yüksek kare hızına kadar hareket enterpolasyonu olan MEMC teknolojisini de destekleyecektir.

Mi 10T serisindeki ekran tazeleme hızını diğer modeller ile karşılaştırmak gerekirse, Mi 10 modeli 90Hz yenileme hızıyla geliyor. Kısa süre önce süper özellikler ile birlikte tanıtılan Xiaomi Mi 10 Ultra modelinde bile 120Hz ekran bulunuyor. Yani yaklaşan Mi 10T ve Mi 10T Pro modelleri, sahip oldukları 144Hz ekran ile fark yaratacaklar.

Ekran tazeleme hızının yanı sıra yaklaşan akıllı telefon modellerinin ekranında yer alan kamera deliği de oldukça küçük boyutlu olacak. Bu kamera deliği yaklaşık 3,8mm çapında olacak. Çoğu Mi 10 modelinde parmak izi okuyucu sensörü OLED panellerden dolayı ekrana gömülü olarak sunulabiliyordu. Ancak Mi 10T serisi LCD ekran ile geleceği için parmak izi okuyucu da cihazın yan kısmına yerleştirilecektir.

Tüm bunların yanı sıra biraz da farklı teknik özelliklerden bahsedelim. Mi 10T modelleri gücünü standart Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinden alacak. Xiaomi Mi 10T modelinde 64MP ana kamera sensörü olacak ve €550 fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Xiaomi Mi 10T Pro modelinde ise 108MP ana kamera sensörü bulunacak ve €640 fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

“Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro, 144Hz LCD Ekrana Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir