TEKNOLOJİ

ZTE Axon 30 Pro Modeli, 200MP Kameraya Sahip Olabilir

ZTE, Axon 30 Pro isimli amiral gemisi akıllı telefon modelinin geleceğini doğruladı. Bu model, geçen yıl tanıtılan Axon 20 Pro modelinin halefi olarak gelecek. Ayrıca ZTE Axon 30 Pro modeli ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Sızıntılara göre amiral gemisi model, 200MP ana kameraya sahip olacak.

Bu bilgi, Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinde “WHYAB” isimli blog yazarı tarafından ortaya atıldı. Bununla birlikte paylaşılan bilgiye göre Axon 30 Pro’nun Samsung’un 200MP kamera sensörüyle gelebilir. Birkaç hafta önce, Samsung’un 200MP sensörünü kullanan akıllı telefonların yakında piyasaya sürülebileceği ortaya çıktı. Şimdi görünen o ki ZTE Axon 30 Pro, bu sensöre sahip ilk ticari telefon olacak.

ZTE, yaklaşan modelin bazı özelliklerini şimdiden doğrulamış durumda. Buna göre akıllı telefon, gücünü Qualcomm’un 5G destekli Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Ayrıca bu yonga setinin önemli bir özelliği de 200MP kamera sensörlerini destekliyor olmasıdır. Bu kamera sensörlerini destekleyen diğer işlemciler ise Exynos 2100, Snapdragon 870, Dimensity 1200, Snapdragon 865+ ve Snapdragon 865 olarak karşımıza çıkıyor.

WHYLAB aynı zamanda kamera özellikleri hakkında da bazı bilgilendirmeler yaptı. Weibo gönderisine göre, kamera sensörünün model numarası S5KGND’dir. Bu sensör, 1/1.37″ optik formata, 1.28um piksel boyutuna ve 0.64um piksel odak boyutuna sahiptir. Kamera, dört piksel otomatik odaklama özelliğini destekler.

Ayrıca dört piksel gruplama veya 12.5MP’ye 16:1 piksel gruplama ile 50MP görüntü sensörünü taklit eder. Buna ek olarak 16K video çıkışını desteklediği de söyleniyor. Samsung, 200MP sensör planlarını henüz açıklamadı. Ancak Axon 30 Pro piyasaya sürülmeden kısa bir süre önce, piyasaya sürüldüğü gün veya kısa bir süre sonra kamerayı duyurma olasılığı var.

“ZTE Axon 30 Pro Modeli, 200 MP Kameraya Sahip Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir