OTO HABER

Akaryakıt İstasyonlarına Elektrikli Şarj İstasyonları Geliyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası Başkanı Fesih Aktaş yeni nesil istasyonlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında yeni nesil elektrikli şarj istasyonlarının eylül ayında bir lansman ile tanıtılacağını ifade etti.Fesih Aktaş yeni açılan istasyonlarda araçların şarj dolum süresinin 45-50 dakika olacağını belirtti.

Elektrikli Şarj İstasyonları Nasıl İşleyecek

İstasyon kavramını fosil yakıt sisteminden kurtarmak istediklerini açıklayan Aktaş. Kooperatif şeklinde toplandığınızda kendi içinizde enerji üretip satabilirsiniz dedi. LPG’nin büyük orandaki artışı gibi LPG pazarında da yüzde 50 oranında elektrikli şarj sistemi artışı olacağını öngördüklerini söyledi.

Sınırsız İnternetli Marketler Geliyor

Yeni nesil akaryakıt istasyonlarında sınırsız İnternet noktaları bulunacak. LPG istasyonlu akaryakıt bayilerinde LPG ünitesi yerleştirememesi sorununa karşın bir seferlik izin talebinde bulunulacak. Bu sorun çözülünce 8-9 bin kişiye istihdam sağlanacak. 5 yıl sonrasında 5-6 bin istasyon bu dönüşümü gerçekleştireceği belirtilirken projenin toplam olarak 6 milyar dolara mal olacağı hesaplandı.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir