TEKNOLOJİ

Apple, M1 İşlemcili Yeni iMac Modelini Tanıttı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Apple, düzenlediği tanıtım etkinliğiyle birlikte M1 işlemcisinden güç alan yeni nesil iMac modelini piyasaya sürdü. 4,5K Retina ekrana sahip olan bilgisayar, bu konuda endüstri lideri olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte yeni modelin tüm teknik özelliklerini ve Türkiye fiyatını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.

M1 İşlemcili Yeni iMac Modelinin Özellikleri

Apple’ın yeni M1 yonga seti artık sadece MacBook modelleri ve Mac Mini ile sınırlı değil. Şirketin yenilikçi işlemcisi şimdi de yeni iMac modelinde karşımıza çıkıyor. Apple’ın ARM tabanlı yongası, seçtiğiniz konfigürasyona bağlı olarak sekiz CPU çekirdeği ve buna ek olarak 7 veya 8 GPU çekirdeği ile birlikte gelir. Bunun yanı sıra başka birçok yükseltme de vardır.

Yeni iMac, toplamda yedi farklı renk seçeneği ile birlikte satışa sunulmaktadır. Bu renk seçenekleri yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş olarak sıralanıyor. Bununla birlikte 1080p web kamerasına sahip olan cihazda Dolby Atmos uzamsal ses teknolojisi bulunuyor. Aynı zamanda bilgisayar, yalnızca 11,5mm kalınlığındadır.

Cihaz, ekran konusunda gerçekten harikalar yaratıyor. 23,5 inç boyutunda olan ekran, 4,5K Retina olarak karşımıza çıkıyor. Bu ekranda toplamda 11,3 milyon piksel bulunuyor. Ayrıca çevrenize göre renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlamak için True Tone teknolojisi de bu cihazda yer alıyor.

M1 yonga seti, eski 21,5 inçlik iMac’e kıyasla %85’e kadar daha hızlı CPU performansı ve %50’ye kadar daha iyi GPU performansı sağlamaktadır. Yeni iMac’te iki Thunderbolt bağlantı noktası ve Wi-Fi 6 bulunmaktadır. Daha pahalı sürümde iki ek USB-C bağlantı noktası mevcut. Ayrıca güç adaptörüne konumlandırılmış 1 Gbps Ethernet bağlantı noktası vardır.

M1 İşlemcili Yeni iMac Modelinin Türkiye Fiyatı

  • Magic Keyboard, 8 çekirdekli CPU, 7 çekirdekli GPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD: 14.499 TL
  • Touch ID’li Magic Keyboard, Gigabit Ethernet, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD: 16.699 TL
  • Touch ID’li Magic Keyboard, Gigabit Ethernet, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 8 GB birleşik bellek, 512 GB SSD depolama: 18.899 TL

Daha önce de belirttiğimiz gibi yedi farklı renk seçeneği ile yeni iMac’i satın alabiliyorsunuz. Bununla birlikte satın alırken farklı özelleştirme ve yükseltme seçeneklerinin sunulduğunu belirtelim. M1 işlemcili yeni iMac, 30 Nisan’da ön sipariş için hazır olacak. Ayrıca Mayıs ayının ikinci yarısında müşterilere ulaşmaya başlayacak.

“Apple, M1 İşlemcili Yeni iMac Modelini Tanıttı! İşte Fiyatı ve Özellikleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir