TEKNOLOJİ

Xiaomi Mi Pad 5 Modelinin Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Xiaomi‘nin Mi Pad 5 isimli tablet modelini yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenmektedir. Bununla birlikte yaklaşan cihazın; iPad Pro, Galaxy Tab serisi ve Huawei Mate Pad Pro modelleriyle doğrudan rekabet edecek düzeyde özelliklere sahip olacağı söyleniyor. Şimdi de Xiaomi Mi Pad 5 tablet modelinin batarya kapasitesi belli oldu.

Şirketin geliştirmekte olduğu cihaz, Çin’in 3C kurumu tarafından batarya sertifikası aldı. Bu sertifikaya göre cihazda iki adet 4.260mAh kapasiteli pil yer alacak. Bununla birlikte toplamda 8.520mAh kapasiteli bir batarya görüyor olacağız. Ayrıca yaklaşan cihazın bazı temel özellikleri de şimdiden ortaya çıkmış durumda.

Söylentilere göre Mi Pad 5 serisi altında iki farklı model piyasaya sürülecek. Bu modeller Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro olarak isimlendirilecek. Bununla birlikte Pro modelde 120Hz ekran tazeleme oranı sunulacak. Aynı zamanda bu ekran 240Hz dokunmatik örnekleme hızını da destekleyecektir.

Ortaya çıkan render görüntülerine göre Mi 11 modeline benzer bir arka kamera modülü göreceğiz. Bununla birlikte bu modül içerisinde üçlü kamera kurulumu yer alacak. Ancak henüz bu kamera kurulumunun detayları hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Ayrıca yaklaşan Mi Pad 5 serisiyle alakalı yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi Pad 5 Modelinin Batarya Kapasitesi Belli Oldu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir