ÖNERİLER

Çamaşır Makinesi Deterjan Çekmecesindeki Deterjanı Almama Nedenleri ve Çözümleri

Makinede yıkanacak çamaşırlar için kullanacağınız çamaşır deterjanının, makinede kullanıma uygun olması gerekir. Gelişmiş teknik özelliklere sahip olan çamaşır makinenizde hem kaliteli bir performans alabilmek hem de olası sorunları önleyebilmek için doğru çamaşır makine deterjanını kullanmanız gerekir. Çamaşır makinenizin yıkama sonunda deterjanı olduğu gibi deterjan haznesinde bırakması gibi bir sorunla karşılaşmanızda muhtemeldir. Zira Kurtköy Bosch Servisi merkezimizde çamaşır makineleri ile ilgili en sık gördüğümüz arızaların başında çamaşır makinesinin deterjan almaması sorunu gelmektedir. Ancak bu arızanın sizi endişelendirmesine gerek bulunmuyor. Çünkü uzman teknikerlerimiz ile bu sorunu hem kaliteli bir şekilde hem de bütçenizi sarsmayacak ekonomik şekilde çözüme kavuşturabilmekteyiz.

Çamaşır Makinesi Deterjanı Neden Almaz?

Çamaşır makinesi deterjan almıyor şikayeti, çamaşırlarınızın iyi yıkanamamasına neden olur. Bunun dışında makineniz için ciddi risklerde oluşturacaktır. Makinenin temel fonksiyonunu yerine getirememesine neden olan bu sorun pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Çamaşır makinenizde yıkama sonrasında deterjanın haznede olduğu gibi kalması durumunda birden fazla olasılık göz önünde bulundurulmalıdır. Suadiye Bosch Servisi merkezimize bu sorun ile ilgili profesyonel servis hizmeti için başvuruda bulunduğunuzda uzmanlarımız, tüm olası arızaları kapsamlı olarak değerlendirmektedir.

Çamaşır makinenizin yıkama esnasında deterjan haznesine koyduğunuz deterjanı almamasına neden olabilecek arıza olasılıkları arasında;

  • Deterjan çekmecesi arızası,
  • Makinenin bağlı olduğu su tesisatından gelen suyun basınç seviyesinin yeterli olmaması,
  • Deterjan çekmecesine su akışını sağlayan sistemin arızalanması,
  • Deterjan çekmecesi su giriş deliklerinde ve kazan bağlantı hortumunda tıkanma olması,
  • Su giriş ventili arızası,

Bulunur. Bu arızalarla ilgili olarak uzmanlarımız tarafından kapsamlı bir değerlendirme ve inceleme gerçekleştirilir.

Çamaşır Makinesinin Deterjanı Almaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinenizin deterjanı almamasından şikayetçiyseniz, uzmanlarımız kısa sürede bu sorunu sizin için çözmektedir. Çamaşır makinenizin deterjan haznesine su girişi sağlayan delik ve kazan bağlantı hortumunda tıkanma meydana gelmiş ise dakikalar içerisinde tıkanıklığı giderek soruna çözüm oluşturuyoruz.

Çamaşır makinenizin deterjan haznenizde meydana gelen bir deformasyon dolayısıyla arıza söz konusu ise en kaliteli çözümü sağlayabilmek adına yenisiyle değişimini gerçekleştiriyoruz. Çamaşır makinenizin deterjan almaması durumunda su almadığından da eminseniz, yüksek olasılıkla su giriş ventili parçası arızalanmıştır. Su girişini yöneten bu parça uzmanlarımız tarafından süratle orijinal yedeğiyle değiştirilir ve kaliteli bir çözüm sağlanır. Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimizce yapılan bu parça değişimleri 1 yıl garantili olarak gerçekleştirilir.