ÖNERİLER

Çamaşır Makinesinin Yürümesi Sorunu Nedenleri ve Çözümleri

Kullanıcıların en fazla şikayet ettikleri konuların başında çamaşır makinesinin yürümesi sorunu geliyor. Çamaşır makinesi yıkama yaparken adeta hareket ediyor ve yürüyor ise makinede ciddi bir sorun olduğuna işaret etmektedir. Arçelik çamaşır makineleri yüksek teknolojileri sayesinde çamaşırları yüksek devir hızlarında yıkamaktadır. Bu durumda çamaşır makinesi için dengenin çok hassas olmasına neden oluyor. Eğer teknik parça arızaları veya zemin problemleri nedeniyle bu denge bozulursa, yüksek devir hızında çamaşır makinesi adeta yürüyecektir. Çamaşır makinesi yürüyor sorunuyla karşılaşıldığında mutlaka profesyonel Çekmeköy Arçelik Servisi hizmeti alınmalıdır.

Çamaşır Makinesi Yürüyor Sorunu İçin Ne Yapılmalı?

Çamaşır makinesinin yürümesi şeklinde bir şikayet söz konusu olduğunda Ataşehir Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından öncelikle dikkat edilen hususlar bulunuyor. Çamaşır makinesinin yüksek devirde dengesinin bozulmasına neden olacak miktarda veya nitelikte çamaşır yüklenmiş olabilir. Bu durumda makinenin dengesi bozulacak ve hareket edecektir. Bu tip bir duruma karşı Arçelik çamaşır makinesi kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde yükleme yapılmalıdır.

Çamaşır makinesinin bulunduğu zeminin düz ve sağlam almasına dikkat edilmelidir. Çamaşır makinesi düz bir zeminde bulunmalıdır. Eğer zeminde bir eğim söz konusu ise buna göre ayarlanabilir ayakları ayarlanarak, düz ve sağlam şekilde durması sağlanmalıdır. Çamaşır makinesine uygun miktarda çamaşır yükleniyor, düz zeminde duruyor olmasına rağmen yürüyor ise teknik bir sorun olduğuna işaret eder. Güvenli ve sorunsuz kullanım için muhakkak profesyonel Sarıgazi Arçelik Servisi merkezine en hızlı şekilde başvuruda bulunmalısınız.

Uzman teknikerler çamaşır makinesinde gerekli kontrolleri sağlayarak, kısa süre içerisinde makinenin yürümesine neden olan ana sorunu tespit etmektedir. Bu doğrultuda çamaşır makinesinde yürüme sorununa istinaden;

  • Çamaşır makinesi amortisörleri,
  • Çamaşır makinesi tambur askıları/yayları,
  • Tambur ve kapak arasındaki lastik,

Parçaları kontrol edilir. Çamaşır makinesinin amortisörleri veya tambur yayları işlevini kaybetmiş ise yüksek devir hızındaki dinamiği karşılayamaz. Bu durumda yüksek devir hızında dönerken, makinenin yerinden hareket etmesine neden olur. Çamaşır makinesi amortisörleri ve tambur yayları işlevini kaybetmiş ise çözüm için sadece yenisiyle değişimlerinin yapılması gerekir. Uzman teknikerler tarafından orijinal Arçelik yedek parçalar ile değişim gerçekleştirilir Tambur ve kapak arasındaki lastik yırtıldığında da denge kaybına neden olabileceğinden, sökülerek yenisiyle değiştirilmesi gerekir.