TEKNOLOJİ

iPhone 13 Serisi Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak

Bir Barclays analisti, geçtiğimiz ay bir iddia ortaya attı. Bu iddiaya göre Apple’ın iPhone 13 serisi, Wi-Fi 6E bağlantı desteği ile birlikte gelecek. Kısa süre önce aynı analist yeniden ortaya çıktı. Bununla birlikte bu analist, geçtiğimiz ay belirttiği iddiayı bu sefer kesin bir şekilde yeniden tekrarladı.

Şu anda Wi-Fi 6E desteğine sahip olan ilk akıllı telefon modelinin Galaxy S21 Ultra olduğunu biliyoruz. Samsung, S serisinin en tepe modelinde bu desteği kullanıcılarına sunuyor. Bununla birlikte Apple’ın hangi tedarikçiden bu Wi-Fi modemini alacağına dair haberler de ortaya çıktı. Yeni raporlarda, Apple’ın yeni teknoloji modemleri Broadcom şirketinden tedarik edeceği belirtilmektedir.

Wi-Fi 6E teknolojisi, 5 GHz bandındaki kalabalık yapıdan kaçmanın bir yolunu çiziyor. Bu yeni teknolojisi, özellikle apartman dairesinde yaşayanlar için oldukça yararlı olacak. 6 GHz bandını kullanan teknoloji, kalabalık olan diğer frekanslara kıyasla daha iyi bir bağlantı sunacak.

Buna ek olarak bazı dezavantajlı durumlar da mevcut. Örnek vermek gerekirse 6 GHz sinyalleri duvarlardan geçmekte zorlanmaktadır. Ancak bu dezavantajın olumlu yönü de yok değil. Duvardan geçmekte zorlanan bu sinyaller, komşu ağlardan gelen paraziti daha da azaltmaktadır. Bu da sizin sinyal kalitenizi yükseltir.

Yeni standart, yedi 160MHz kanalla (veya on dört 80MHz) daha yüksek bir bant genişliği vaat ediyor. Gecikme de daha düşük olacak ve bu da kablosuz ekran paylaşımını (bir bilgisayardan veya konsoldan oyun akışını) iyileştirecektir. Apple, iPhone 11 serisinden başlayarak Wi-Fi 6’yı destekleyen ilk şirketlerden biriydi. Yeni iPhone 13 serisinin ise Eylül ayında gelmesi bekleniyor.

“iPhone 13 Serisi Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir