TEKNOLOJİ

FCC, Samsung Galaxy S21 Ultra’nın S Pen Desteğini Doğruluyor

Samsung‘un Mobil Kategori Başkanı Ru Toh, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada dolaylı olarak Galaxy Note serisinin özelliklerinin diğer serilerdeki modellere aktarılacağını söyledi. Kısa süre önce ortaya çıkan bir FCC listesi, Samsung Galaxy S21 Ultra’nın Note serisinde gördüğümüz S Pen desteğini alacağını doğruluyor.

Amerika’nın FCC sertifika web sitesinde SM-G998B model numaralı bir Samsung cihazı yer almaktadır. Bu, daha önceki raporlara göre yaklaşan Galaxy S21 serisindeki bir modele ait özelliktir. NFC sertifikası ve Çin’in 3C kurumundan elde edilen sertifika gibi birkaç örnek, SM-G998U model numarasıyla buna benzer bir varyant göstermektedir. Bu model numarası muhtemelen Galaxy S21 Ultra 5G modeline işaret etmektedir.

SM-G998B’nin “Kablosuz Şarj Testi” raporu, bir ekran kalemini (S-PEN) destekleyeceğini ortaya koyuyor. Daha önce çok sayıda söylenti, Galaxy S21 Ultra’nın S-Pen işlevini alacağını ancak onu tutacak bir bölüme sahip olmayacağını söylüyordu. Rapor aynı zamanda bir stylus kaleminin “desteğini” de gösterdiğinden, Samsung’un onu kutuya eklemeyebileceğini düşünüyoruz. Bunu aksesuar olarak satmak için kılıfla birlikte entegre olarak çalışan bir sistem de kurabilir.

Bununla birlikte, test raporu ayrıca kullanıcıların S-Pen’i iki farklı modda kullanabileceğini söylüyor. Bu modlar Hover ve Click şeklindedir. Bilmeyenler için Hover, kalemi ekranın üzerinde dokunmadan tuttuğunuz ve belirli işlevleri gerçekleştirdiğiniz moddur. Raporlarda belirtildiği gibi Samsung, Galaxy Note serisine devam ederse S21 Ultra’yı nasıl konumlandıracağını görmek ilginç olacak.

Her iki durumda da Galaxy S21 Ultra, 2021’in ultra-premium amiral gemisi olacak şekilde şekilleniyor. Cihaz, 6,8 inç boyutunda kamera delikli ve kavisli bir Dinamik AMOLED ekrana sahip olacak. Bu ekran aynı zamanda 120Hz tazeleme oranı sunabilecek. Cihazın ABD ve Çin’de satılacak versiyonları Snapdragon 888 işlemci ile gelecek ve diğer bölgelerdeki versiyonda ise şirketin kendi geliştirdiği Exynos 2100 işlemcisi bulunacak.

“FCC, Samsung Galaxy S21 Ultra’nın S-Pen Desteğini Doğruluyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir