TEKNOLOJİ

Xiaomi Mi 11 Pro Modeli, Şubat 2021’de Tanıtılacak

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk Snapdragon 888 işlemcili akıllı telefon modelini tanıttı. Mi 11 olarak isimlendirilen model, sahip olduğu üst seviye özellikler ile kendine hayran bıraktı. Ancak Çinli akıllı telefon üreticisi, bu model ile birlikte bir “pro” varyant tanıtmadı. Bu nedenle birçok kişi bu durumu merak etmeye başladı. Ancak merak edilecek bir durum yok. Xiaomi Mi 11 Pro modeli, Şubat 2021’de düzenlenecek bir etkinlik ile tüm özellikleriyle sergilenecek.

Çin’deki teknoloji basını tarafından paylaşılan haberlere ve gelen yeni sızıntılara göre, Xiaomi’nin her zaman olduğu gibi Mi 11 serisinde de bir “Pro” versiyon piyasaya sürecek. Şirket, daha önceki nesil amiral gemisi modellerinin tanıtımından farklı olarak, bu sefer kademeli bir lansman yapmaya karar verdi. Xiaomi, dünyanın ilk Snapdragon 888’li telefonunu tanıtmak için elini çabuk tuttu ve bunu gerçekleştirdi. Bu modelin daha üst versiyonları ise ilerleyen aylarda karşımıza çıkacak.

Xiaomi Mi 11 Pro Modeli, Şubat’ta Geliyor!

Daha önceden de pek çok haberimizde yer verdiğimiz ünlü sızıntı uzmanı Digital Chat Station, Weibo hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Mi 11 Pro modelinin Şubat ayının ortası gibi tanıtılacağını belirtti. İddia edilen bu lansman tarihi, şirketin bu sene piyasaya sürdüğü Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerinin lansmanları ile aynı çizgide. Yani bu lansman tarihi iddiaları çok da uydurma bilgiler değil, gerçekle örtüşüyor.

Mi 11 Pro modeline dair henüz çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak şunu biliyoruz ki mevcut Mi 11 modeline göre bazı üstün özelliklere sahip olarak kendini öne çıkaracaktır. Mi 11 modelinin ekran özellikleri zaten muazzam seviyede ve bu ekran özellikleri Mi 11 Pro’da da en azından bu kadar iyi olacaktır. Ancak halihazırda üst seviye olduğu için ekran kısmında çok fazla bir sıçrayış beklememek lazım.

Xiaomi Mi 11 Pro modeli, muhtemelen Mi 11 gibi gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Tıpkı Mi 11 modelindeki gibi yaklaşan amiral gemisi modelin kutu içeriğinden de şarj cihazının çıkmaması bekleniyor. Yaklaşan modelin “Pro” lakabını hangi öne çıkan özellikleri ile alacağını bekleyip göreceğiz. Ancak oldukça yüksek ihtimaller dahilinde kamera konusunda bir yükseltme olacaktır. 48MP ana kamera içeren Mi 11’den farklı olarak daha yüksek çözünürlükte bir ana kamera görebiliriz.

“Xiaomi Mi 11 Pro Modeli, Şubat 2021’de Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir