ÖNERİLER

Kombinin Su Akıtması Sorunu Neden Olur? Genleşme Tankı Arızası Nedir ve Nasıl Çözülür?

Özellikle kış aylarında yoğun şekilde kullandığınız kombinizde su akıtma problemi yaşayabilirsiniz. Kombi cihazınızın alt kısmından damla damla şeklinde su sızıntısı yaşamanız, kesinlikle normal bir durum değildir ve kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Kombinizin altından su sızıntısı yaşanması sistemindeki su akışının gerçekleştiği teknik bileşenlerinden birisinde arıza oluştuğu anlamına gelir. Bu arızanın hızla giderilmemesi halinde sorun daha da büyüyebilir. Su sızıntısı çok daha ciddi seviyeye çıkabildiği gibi diğer bileşenlerde de arıza oluşumuna ve ciddi güvenlik risklerine neden olabilir. Bu yüzden kombinizde su akıtma sorunu gözlemlerseniz en kısa süre içerisinde İçerenköy Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunmalısınız.

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombinizin altından su akıtma problemi genellikle kış aylarında gözlemlenen bir sorundur. Ancak sorunu yaz modunda kullandığınız yaz aylarında da görebilmeniz mümkündür. Kombinizin alt kısmından su sızıntısı gerçekleşmesi durumunda genel olarak genleşme tankı arızası değerlendirilir. Çünkü kombinizin genleşme tankı, cihazın içerisinde ısıtılmış olan suyun genleşmesi neticesinde meydana gelen fazla suyun depolandığı yerdir. Dolayısıyla genleşme tankı arızası durumunda su sızıntısının oluşması söz konusu olabilir.

Kombilerde genleşme tankı arızaları genel olarak periyodik kombi bakımının yaptırılmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Genleşme tankı, kombinizin en aktif bileşenlerinden birisidir ve yoğun kullanım neticesinde fazlasıyla yıpranır. Kombi bakım uygulamaları kapsamında teknikerler tarafından genleşme tankındaki yıpranma giderilerek, bu tip problemler yaşamamanız sağlanır. Kombinizin alt kısmından su akıtması şikayetiyle karşı karşıya kalmamak adına mutlaka Örnek Mahallesi Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunarak, periyodik kombi bakımı yaptırmalısınız.

Genleşme Tankı Arızası Nasıl Giderilir?

Kombilerde bulunan genleşme tankının arızalanması durumunda, mutlaka en hızlı şekilde çözülmesi gerekir. Arızanın giderilmesi noktasında Üsküdar Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından iki farklı işlem uygulanır. Genleşme tankı gibi ehem bir bileşenin arızalanması maliyetli olabilir. Bu nedenle de servis ekiplerimiz tarafından öncelikli olarak genleşme tankınızın durumu değerlendirilir. Genleşme tankı için onarım müdahalesinde bulunma şansı bulunuyor ise onarımı gerçekleştirilir. Ancak genleşme tankındaki arızanın ileri derecede olması halinde onarımla çözüm şansı kalmaz. Bu tip durumlarda ise genleşme tankı orijinal yedeğiyle olacak şekilde değiştirilir ve cihazınızın arızası giderilir.