RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Zikir Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zikir Etmek

Kişi için en güzel, hayırlı rüyalar arasında olduğu gibi, manevi dünyanın zenginliğine, geniş ve alçak gönüllü olmaya, insanların gönlünde takdir kazanmaya ve herkesin sevdiği biri olmaya alamettir.

Allah’ın sevdiği kulları arasında olunduğunu müjdeleyen rüya, tüm yaşamını inancına uygun, İslamiyet’e dair kuralları gözeterek kuran rüya sahibinin kederlerinde bile isyan etmediğini, üzüntüsünü de mutluluğunu da Allahtan geldiğini düşünerek kabul ettiğini bildirir.

Vakur ve tevekkül içinde hareket etmenin, asla günaha yanaşmamanın, doğru, dürüst ve iyilikle dolu bir hayat kurmanın ifadesidir.

Hayırlı insanlarla görüşmek, evlatlarını en doğru şekilde yetiştirmek, paraya, mala değer vermemek ve maneviyatını güçlendirmek demektir.

Salih insanlarla görüşecek olan rüya sahibinin evlendiği kişinin de kendisiyle benzer karakter yapısına sahip olduğunu, huzur dolu bir aile hayatları olacağını ve rızıklarının kesilmeyeceğini delalet eder.

 

Rüyada Kalabalıkla Zikir Etmek

Allah için kalabalıkta çekilen zikir, görülen herkesin hayatında sıkıntıların kalmayacağına, her işin sonunda mutlu olmaya alamet eder.

Kişinin yaşantısına olumlu katkılarda bulunacak hayırlı bir topluluğa katılmak yahut böyle bir yerden davet almak demektir.

Rüyayı görenler için pek çok hayırlı kapının açılacağını, her türlü zararlı, kötü alışkanlıktan kurtulacağını da müjdeler.

Dini konularda yetersiz bilgi sahibi olan kişilere el uzatan bilge tanıdıklar vasıtasıyla İslamiyet hakkında daha doğru bilgiler edinmeye ve kendini geliştirmeye de yorumlanır.

 

Rüyada Zikir Halkası Görmek

Mertebe atlamak demektir ki özellikle kişinin bağlı bulunduğu bir toplulukta artık sözü geçen, bilge biri haline geleceğini, başkalarının kendisine fikir soracağını, yanlış yapan insanları doğru yola getirmek için çaba göstereceğini tabir eder.

Zikir halkası doğru yaşamak, inancını öne çıkarmak ve her işi Allah rızası ile yaparak maneviyatını güçlendirmek, sevap kazanmak ve Allah katında sevilen bir kul olmak şeklinde de yorumlanır.

 

Rüyada Zikir Etmenin Yorumu

İnancına bağlı kimselerin yaptıkları en küçük yanlışta dahi vicdanen rahatsızlık içine düştüklerini ve sürekli olarak bu hatayı telafi etmek istediklerini, manevi açıdan güçlü duygulara sahip olduklarını tabir eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir